Szkło ochronne - niezbędna, integralna część telefonu

Ekran telefonu - jako ta część smartfona, z którą najczęściej mamy kontakt oraz jako technicznie najwrażliwsza, zewnętrzna część naszego aparatu jest mocno podatny na zarysowania i zadrapania. Pomimo stosowania tzw. 'Gorilla Glass' w najnowszych modelach, wyświetlacze aparatów wciąż są bardzo narażone na bezustanne zagrożenia upadkiem. Dzięki temu właśnie szkło ochronne typu mirror na telefon stało się niemal nieodłącznym elementem nowoczesnego telefonu. Oprócz tradycyjnych case'ów, warto wyposażyć się w tego typu osłonę na ekran, aby jeszcze lepiej chronić swoją komórkę od frontu. Narażona na ciągły kontakt z zamkiem, portfelem kluczami czy innymi przedmiotami z ostrymi krawędziami, to właśnie szkło hartowane typu mirror ma szansę obronić nasz wyświetlacz przed zarysowaniem, zamortyzować uderzenie w przypadku upadku nawet o kant, a także - jako pierwsza linia obrony w tego typu sytuacjach - osłonić ekran przed zniszczeniem.

Osłona na telefon - lepiej zapobiegać niż leczyć

Dla zwykłego użytkownika może pojawić się dylemat - czy warto w ogóle inwestować w tego typu szkło zabezpieczające, skoro nasz telefon posiada całkiem niezłe szkło zewnętrzne? Jednak rosnąca popularność tego typu akcesoriów nie pozostawia złudzeń - nie ma się co zastanawiać! W przeciwnym wypadku, za kilka miesięcy będziemy żałować swojej decyzji i zignorowania prewencyjnego zabezpieczenia telefonu, gdy będziemy patrzeć na nasz rozbity ekran.

Koszt wymiany ekranu i wyświetlacza w przeciętnym modelu telefonu bardzo często dorównuje wymianie samego telefonu.

Jest to zazwyczaj wydatek kilkuset złotych - oczywiście czym nowszy model smartfona tym bardziej ten koszt się zwiększa. Cena szybki ochronnej na telefon waha się natomiast zazwyczaj w przedziale kilkudziesięciu złotych, zależnie od konkretnego modelu. Tego rodzaju szkiełko ochronne na smartfona pozwoli niedużym kosztem zabezpieczyć nasz telefon oraz jego najważniejszą dla nas część, dzięki której bezustannie przeprowadzamy interakcje z naszym urządzeniem.

Montaż szkiełka zabezpieczającego - nie dla eksperta

założenie tego typu szybki jest stosunkowo proste i nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych umiejętności manualnych. W zależności od tego, jaki rodzaj szkła został zakupiony, możemy znaleźć w zestawie różne akcesoria montażowe np. ściereczki do czyszczenia ekranu. Jeśli w opakowaniu nie znajdziemy tego typu przedmiotów, nic się nie dzieje. W takim wypadku montaż szkła na telefon powinien przebiegać następująco:

  • Najpierw dokładnie czyścimy ekran telefonu własnymi, lub dołączonymi do zestawu ściereczkami ze wszystkich zabrudzeń.
  • Szkło trzymamy w otwartej dłoni za krawędzie i odklejamy od niego folię zabezpieczającą. Zazwyczaj wystarczy pociągnąć za specjalny pasek na szkiełku.
  • Przyklejamy delikatnie naszą osłonę do telefonu uważając na odpowiednie dopasowanie wycięć np. na głośnik, by idealnie do siebie pasowały z tymi, które znajdują się na aparacie.
  • Gdy poprawnie ułożymy nasze szkło, dociskamy do ekranu, by odpowiednio przylgnęło.

Szkło hartowane na telefon - nie do zdarcia!

Tak na prawdę główną zaletą szkieł na telefon w porównaniu z np. foliami ochronnymi lub po prostu ekranem telefonu jest to, że są one praktycznie nie do zarysowania. Chronią ekran przed zadrapaniami oraz można je wymienić dużo niższym kosztem w porównaniu do normalnego ekranu. Służą przez dłuższy okres, a przy normalnym użytkowaniu ekranu są całkowicie niewyczuwalne. Dobrej jakości szkło tytanowe posiada bardzo wysoką twardość w skali twardości Mohsa i solidnie chroni nasz telefon, a zwłaszcza najczulszą jego część - wyświetlacz. Montaż szkła ochronnego jest na prawdę bardzo prosty i można wykonać go samemu w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl